Հունիսի 22-ին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին` ընտրելու հանձնաժողովների նախագահների տեղակալներին եւ  հաստատելու հանձնաժողովների  կանոնակարգերը: Այսպիսով`
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ԲՀԿ խմբակցության անդամ Գրիգոր Գրիգորյանը,
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ԲՀԿ խմբակցության անդամ Մարտուն Գրիգորյանը,
ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ ընտրվեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Տաճատ Վարդապետյանը,
ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մանվել Բադեյանը,
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Ալեքսանդր Արզումանյանը,
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի  կանոնակարգը  եւ  հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց  ՀՀԿ խմբակցության անդամ Կարինե Պողոսյանը,
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ Խաչիկ Հարությունյանը,
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը,
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ  հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մարգարիտ Եսայանը:
ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվեց  հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ  հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արաիկ Հովհաննիսյանը:

22 июня с целью избрания заместителей председателей комиссий и утверждения регламентов комиссий созваны заседания постоянных комиссий НС.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам избран член фракции ППА Г.Григорян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции избран член фракции ППА М.Григорян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по вопросам сельского хозяйства и охраны природы избран член фракции РПА Т.Вардапетян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, охраны материнства и детства   избран член фракции РПА М.Бадеян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по внешним сношениям избран член фракции “Наследие” А.Арзуманян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта   избрана член фракции РПА К.Погосян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по социальным вопросам избран член фракции ПОЕ Х.Арутюнян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам избран член фракции ПОЕ О.Маргарян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам избрана член фракции РПА М.Есаян.
Заместителем председателя Постоянной комиссии по вопросам территориального управления  и местного самоуправления избран член фракции РПА А.Оганесян.